BMW M3 510KM – auto zastępcze
4 grudnia 2022Dlaczego WYPADA ZAPŁON w SILNIKU TSI? | Volkswagen Jetta
4 grudnia 2022Skoda KAROQ 1.5 TSI – nie boi się YETI Test PL muzyk jeździ
Wrażenia z jazdy, omówienie samochodu i wiele innych ciekawostek.
Zasubskrybuj kanał Saturday Car Fever , żeby nie przegapić kolejnych testów.
Wesprzyj kanał:
PATRONITE: https://patronite.pl/SaturdayCarFever
PayPal: https://www.paypal.me/MateuszBorowski
Stronki kanału (warto je polubić i obserwować):
Fanpage kanału: https://www.facebook.com/saturdaycarfever/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/saturdaycarfever
@skodapolska @skoda #skodakaroq
5 Comments
Panie muzyk, prosze poczytac:
„Auta sprzedawane na terenie Unii Europejskiej musi zawyżać prędkość wskazywaną przez prędkościomierz. Tak mówią wymogi uzyskania homologacji EWG. W skrócie, gdyby samochód podawał realną prędkość, nie uzyskałby homologacji, a więc też nie mógłby być sprzedawany na terenie wspólnoty. Zawyżanie prędkości wskazywanej przez prędkościomierz jest zatem faktem. Jak duże są rozbieżności? To określa wzór przygotowany przez unijnych włodarzy. 0 ≤ V1 – V2 ≤ (V2/10) + 4 km/h, gdzie V2 to prędkość realnie osiągana przez pojazd, a V1 prędkość podawana na zegarach ”
https://moto.pl/MotoPL/7,88389,28114801,o-ile-i-dlaczego-liczniki-samochodowe-zawyzaja-predkosc.html
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę i wielokrotnie mówię o tym fakcie, ale rozbieżności są czasem zbyt duże i nic tego nie tłumaczy. Z przekłamaniem przy 100km/h do 4km/h nie mam problemu.
@Saturday Car Fever Gdyby producenci ściśle się stosowali do powyższego wzoru to gdy na mamy 100 km/h, to pojazd powinien jechać tylko86 km/h, a przy 150 km/h tylko 131 km/h. Właściwie więc wskazania i tak są zawyżone w stosunku do tego czego wymaga homologacja. Jeśli jakiś producent aut zrobi to dokładnie z wymaganiami tych norm to nie powinno się mieć do niego pretensji. Jak już to można mieć pretensje do unijnych ekspertów którzy ten wzór wymyślili i egzekwują jego stosowanie.
p.s. Moje wpisy mogą wyglądać na „ofensywne” ale nie jest to moim celem. Robi Pan fajne testy szczególnie ze odróżnieniu od innych mierzy hałas, tak więc pozdrawiam i życzę przetestowania tysiecy kolejnych samochodów
Jako minus dodam do tej analizy umiejscowienie i obsługę przedniego gniazda zasilania oraz wyjść usb. Bardzo łatwo dostać może się do gniazd pył lub drobne elementy znajdujące się w schowku. Wyjścia USB nie posiadają „zatyczek”, gdy nie są używane. Miejsce na zatyczkę gniazda , pod podłokietnikem- bardzo nieergonomiczne. Trzeba przesunąć podłokietnik i bardzo skręcić tułów, co jeżeli ma się trochę „tłuszczyku” to łatwe nie jest. A poza tym to pierwsza analiza, która nie przekreśla samochodu bo któryś plastik podczas naciskania skrzypi.
Sorry, komputer zniekształcił język polski.